Zakład Produkcji i Dystrybucji

Leków Sanofi w Polsce

Zakład Produkcji i Dystrybucji Leków Sanofi-Aventis Sp. z o.o. w Rzeszowie istnieje od 30 lat i jest jednym z 74 zakładów firmy na świecie. Zajmuje ponad 40 tys. m2 nowocześnie zaprojektowanej powierzchni, w tym ponad 8 tys. m2 przestrzeni produkcyjno-technicznej i przeszło 900 m2 pomieszczeń laboratoryjnych. Aktualnie w zakładzie zatrudnionych jest ok. 300 osób. Rocznie produkuje się tu ponad 60 mln opakowań leków, produktów OTC i dermokosmetyków. Działalność zakładu obejmuje nie tylko ich produkcję, ale także ich konfekcjonowanie i magazynowanie. Wyposażony jest w nowoczesne urządzenia i linie technologiczne typowe dla produkcji tabletek, kapsułek, saszetek oraz kremów i płynów. Fabryka może pochwalić się wszystkimi najważniejszymi certyfikatami, tj. GMP (Dobra Praktyka Wytwarzania) czy HACCP (zezwolenie na produkcję suplementów diety). Produkty rzeszowskiego zakładu to m.in. No-Spa czy Magne B6, a od stycznia 2013r. również popularne dermokosmetyki – Iwostin i Emolium.

Nowoczesne rozwiązania

optymalizujące zużycie energii

Zakład w Rzeszowie od wielu lat wdraża nowoczesne rozwiązania optymalizujące zużycie energii. Jednym z kluczowych systemów wykorzystywanym do optymalizacji jest zintegrowany system BMS (Building Management System) firmy SE którego pierwsze funkcjonalności wdrożono w 2002 roku. Sukcesywnie rozbudowywany, łączy on w sobie wiele funkcjonalności. Kontrola dostępu, monitorowanie i zarządzanie pracą systemów automatyki, klimatyzacji i wentylacji, monitorowanie warunków w pomieszczeniach produkcyjnych (wilgotność, temperatura, różnica ciśnień), monitorowanie zużycia nośników energii i wiele innych pozwala na stosowanie zaawansowanych algorytmów sterowania urządzeniami i optymalną pracę urządzeń przy jednoczesnym obniżeniu kosztów utrzymania. Nie było by to możliwe bez nowoczesnego i elastycznego systemu firmy SE.

Polityka Środowiskowa

W czerwcu 2005 roku zakład w Rzeszowie wdrożył System Zarządzania Środowiskowego zgodnie z wymaganiami normy ISO 14001.

Główne cele i zobowiązania zakładu z zakresu środowiska zostały ustalone przez Dyrektora Przemysłowego w Polityce Środowiskowej z dnia 07.02.2022.

Pobierz dokument