Sanofi to jedna z największych firm farmaceutycznych działających na polskim rynku, która jest bezpośrednio zaangażowana w odkrywanie, opracowywanie i upowszechnianie rozwiązań leczniczych, które zaspokajają potrzeby pacjentów.

Sanofi w Polsce

Sanofi to innowacyjna, globalna firma biofarmaceutyczna, której przyświeca jeden cel „Stawiamy na osiągnięcia nauki, by zmieniać świat na lepsze”. Portfolio firmy obejmuje: leki innowacyjne, leki dojrzałe, szczepionki, leki bez recepty i suplementy diety. Sanofi tworzy przełomowe rozwiązania pozwalające na leczenie chorób, które dotąd pozostawały nieuleczalne. Jedna z 74 fabryk Sanofi na świecie jest zlokalizowana w Rzeszowie i jest to priorytetowa inwestycja w Polsce. Firma posiada również centrum dystrybucyjne w Błoniu. Sanofi zatrudnia w Polsce obecnie 700 osób.

ZARZĄD

SANOFI-AVENTIS SP. Z O.O.

ZARZĄD

SANOFI PASTEUR SP. Z O.O.

ZARZĄD OPELLA

HEALTHCARE POLAND SP. Z O.O.

ZAKŁAD PRODUKCJI

I DYSTRYBUCJI LEKÓW

Według danych IMS Health Polska, Sanofi zajmuje jedno z wiodących miejsc w krajowym rankingu największych firm farmaceutycznych. Sanofi jest członkiem Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA, Izby Gospodarczej Farmacja Polska, PASMI – Polskiego Związku Producentów Leków bez Recepty, a także członkiem Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego.