Sanofi to jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie, zajmująca się badaniami, rozwojem, produkcją i sprzedażą innowacyjnych rozwiązań terapeutycznych, skoncentrowana na potrzebach pacjentów. Firma organizuje liczne konferencje dla specjalistów, a także angażuje się w szeroko zakrojoną działalność edukacyjną dla pacjentów, starając się podnosić ich świadomość na temat wielu chorób cywilizacyjnych naszych czasów. Sanofi edukuje pacjentów na temat schorzeń, o których mówi się mało lub czasem w ogóle.

Firma jest m.in. inicjatorem ogólnopolskiej kampanii „Atopowi bohaterowie”, której celem jest szerzenie wiedzy na temat atopowego zapalenia skóry u dzieci. Wraz z organizacjami pacjenckimi i stowarzyszeniami ekspertów, realizujemy także kampanie edukacyjne na temat profilaktyki i leczenia raka tarczycy („Motyle pod ochroną”), chorób rzadkich („Mój Everest”, „Gaucher z krwi i kości”), zdrowia wątroby czy stwardnienia rozsianego.

W ramach współpracy z najważniejszymi towarzystwami naukowymi i organizacjami kształcenia kadry medycznej, Sanofi udostępnia także swoim partnerom serwisy edukacyjne i informacyjne, pomocne w pogłębianiu wiedzy medycznej i usprawnieniu obsługi pacjentów.

Kampania edukacyjna "aTTP. Liczy się każda godzina"