Quick menu :

 1. Przejdź do treści
 2. Przejdź do menu głównego działy
 3. Przejdź do wyszukiwarki
 4. Przejdź do menu pomocy
 5. Idź do modułów
 6. Przejdź do listy skrótów klawiaturowych

Pomoc menu :

 1. Sanofi świecie |
   
 2. Nasze strony |
   
 3. strony internetowe Grupy |
   
 4. Kontakt |
 5. Mapa serwisu |
 6. Pomoc
 1. Kanały RSS
 2. Rozmiar czcionki

  Zredukować Zwiększać  
 
 

O Nas

Treść :

O nas

O nas

Grupa Sanofi jest międzynarodową firmą farmaceutyczną, zaangażowaną w odkrywanie, produkcję i dystrybucję leków, które mają poprawić stan zdrowia pacjentów na całym świecie. Firma jest notowana na giełdach w Paryżu (EURONEXT: SAN) oraz w Nowym Jorku (NYSE: SNY).

 Do Grupy Sanofi w Polsce należą: Sanofi-Aventis Sp. z o.o. – producent leków innowacyjnych i OTC (bez recepty), Sanofi Pasteur, największy na świecie producent szczepionek, Zentiva – lider produkcji leków generycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, Nepentes Pharma, uznany w branży producent dermokosmetyków, Genzyme, producent leków stosowanych w chorobach rzadkich oraz Merial, światowy lider w branży weterynaryjnej. Jedna z 112 fabryk Grupy Sanofi na świecie, jest zlokalizowana w Rzeszowie.

Grupa Sanofi w Polsce zatrudnia blisko 1000 pracowników. Według danych IMS Health Polska, Grupa zajmuje jedno z wiodących miejsc w krajowym rankingu największych firm farmaceutycznych. Sanofi-Aventis Sp. z o.o. jest członkiem Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA, Izby Gospodarczej Farmacja Polska, PASMI – Polskiego Związku Producentów Leków bez Recepty, a także członkiem POLPROWET – Polskiego Stowarzyszenia Producentów i Importerów Weterynaryjnych.

Sanofi w organizacjach branżowych

Sanofi-Aventis jest członkiem Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA, Izby Gospodarczej Farmacja Polska, PASMI oraz CCIFP.

 • INFARMA reprezentuje 30 działających w Polsce głównych firm farmaceutycznych prowadzących działalność badawczo-rozwojową. INFARMA podejmuje inicjatywy, które zbliżają polskie standardy leczenia do standardów światowych. Członkiem Zarządu INFARMY jest Marynika Woroszylska-Sapieha, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Sanofi-Aventis Sp. z o.o.
 • Izba Gospodarcza Farmacja Polska zrzesza na zasadzie dobrowolności podmioty gospodarcze prowadzące w Polsce działalność w zakresie wytwarzania, importu oraz obrotu produktami leczniczymi i wyrobami medycznymi. Członkami Izby jest aktualnie 110 podmiotów.
 • PASMI, Polski Związek Producentów Leków bez Recepty jest organizacją, której celem jest aktywne wspomaganie polityki zdrowotnej państwa i promowanie najwyższych standardów produkcji i dystrybucji leków bez recepty.
 • CCIFP, Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa jest związkiem pracodawców, zrzeszającym obecnie ponad 330 firm z kapitałem zarówno francuskim, jak i polskim. Jest platformą współpracy i wymiany doświadczeń biznesowych i najlepszych praktyk pomiędzy przedsiębiorcami. Dzięki swoim strukturom CCIFP posiada kontakty z blisko 2 mln przedsiębiorstw w 80 krajach świata.
 • POLPROWET, Stowarzyszenie Producentów i Importerów Leków Weterynaryjnych reprezentuje importerów, producentów oraz wyłącznych dystrybutorów leków weterynaryjnych w Polsce.

Moduł :