Quick menu :

 1. Przejdź do treści
 2. Przejdź do menu głównego działy
 3. Przejdź do wyszukiwarki
 4. Przejdź do menu pomocy
 5. Idź do modułów
 6. Przejdź do listy skrótów klawiaturowych

Pomoc menu :

 1. Sanofi świecie |
   
 2. Nasze strony |
   
 3. strony internetowe Grupy |
   
 4. Kontakt |
 5. Mapa serwisu |
 6. Pomoc
 1. Kanały RSS
 2. Rozmiar czcionki

  Zredukować Zwiększać  
 
 

Działalność edukacyjna

Treść :

Działalność edukacyjna

Grupa Sanofi - jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie, zajmująca się badaniami, rozwojem, produkcją i sprzedażą innowacyjnych rozwiązań terapeutycznych, skoncentrowana na potrzebach pacjentów. Grupa Sanofi organizuje liczne konferencje dla specjalistów, ale również angażuje się w szeroko zakrojoną działalność edukacyjną pacjentów, starając się podnosić ich świadomość na temat wielu chorób cywilizacyjnych naszych czasów.

 

Działalność edukacyjna Sanofi

 • Sanofi edukuje pacjentów na temat schorzeń, o których mówi się mało lub czasem w ogóle. Firma jest m.in. inicjatorem ogólnopolskiej kampanii „Świat w dłoniach”, której celem jest szerzenie wiedzy na temat reumatoidalnego zapalenia stawów.
 • Realizując politykę aktywnego wsparcia działalności naukowej, sanofi corocznie przyznaje młodym badaczom i lekarzom na całym świecie stypendia na prowadzenie badań naukowych. 
 • W ramach współpracy z najważniejszymi towarzystwami naukowymi i organizacjami kształcenia kadry medycznej, sanofi udostępnia swoim partnerom serwisy edukacyjne i informacyjne, pomocne w pogłębianiu wiedzy medycznej i usprawnieniu obsługi pacjentów. 

PS mam SM

baner_explory

Stwardnienie rozsiane to jedna z najczęściej występujących, przewlekłych chorób neurologicznych. Diagnozowane jest zazwyczaj u osób między 20 a 40 rokiem życia. Jest to moment, gdy większość ludzi dokonuje życiowych wyborów, odnajduje pasje i stara się realizować marzenia.

 

Motyle pod ochroną

baner_explory

„Motyle pod ochroną” to inicjatywa, która dostarcza rzetelnych informacji na temat raka tarczycy, metod leczenia i przygotowania do badań kontrolnych. Pierwszym i najważniejszym elementem kampanii było stworzenie poradnika dla pacjentów. To kompendium wiedzy, które prowadzi pacjentów przez chorobę, odpowiadając na pytania jak radzić sobie z chorobą, terapią i badaniami kontrolnymi.

 

Wirtualne Muzeum Cukrzycy

Ruszyło pierwsze w Polsce Wirtualne Muzeum Cukrzycy. Wszystkich zainteresowanych historią diabetologii zapraszamy do odwiedzenia strony i obejrzenia archiwalnych zdjęć, publikacji oraz artykułów.

90 lat walki z cukrzycą – z mroku do innowacji

Jeszcze 100 lat temu diagnoza – cukrzyca, oznaczała śmierć chorego, która była tylko kwestią czasu. Dziś pacjenci mogą prowadzić normalny tryb życia, a choroba przestaje być ograniczeniem. Co wydarzyło się na przestrzeni tych lat?

Festiwal E(x)plory – w trosce o młodych naukowców

Festiwal (Ex)plory to wyjątkowe wydarzenie dla uczniów i studentów, pasjonujących się nauką, dające możliwość zaprezentowania młodym naukowcom ich wyjątkowych badań i projektów, a najlepszym możliwość udziału w prestiżowych konkursach międzynarodowych. To już druga edycja Festiwalu E(x)plory. Troje laureatów pierwszej edycji reprezentowało nasz kraj na Intel ISEF, największym międzynarodowym konkursie naukowym dla młodzieży, zdobywając dla Polski aż dwie nagrody.

 

Kampania edukacyjna na temat profilaktyki i leczenia raka prostaty „Prostata na lata”

Pobierz poradnik pacjenta

Celem kampanii „Prostata na lata”, zainicjowanej w 2011 roku przez Fundację „Wygrajmy Zdrowie” im. Prof. Grzegorza Madeja przy wsparciu Sanofi, jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat raka gruczołu krokowego, wspieranie pacjentów onkologicznych w ich walce z chorobą oraz przełamanie tabu, jakie wiąże się z rakiem prostaty, podobnie jak wiele lat temu uczyniły to Amazonki w odniesieniu do raka piersi.

 

Listopad Miesiącem Walki z CukrzycąSanofi partnerem kampanii pt: „LISTOPAD MIESIĄCEM WALKI Z CUKRZYCĄ!”

 

Leczyć po ludzku

Sanofi partnerem akcji społecznej pt. "Leczyć po ludzku" organizowanej przez "Gazetę Wyborczą".

 

Zawalcz o swoje serce

zawalcz o swoje serce

Sanofi wspiera ogólnopolską kampanię „Zawalcz o swoje serce”.

 

120 minut dla serca – zdążyć sercu na ratunek

120 minut

Zawał serca to zawsze wyścig z czasem - kluczowe jest udzielenie choremu niezwłocznej, skoordynowanej opieki w ciągu pierwszych "złotych" dwóch godzin od wystąpienia objawów zawału – głoszą wytyczne Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, przyjęte również przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne.

 

Kampania „Świat w dłoniach"

Kampania

Kampania „Świat w dłoniach" skierowana jest do osób cierpiących na reumatoidalne zapalenie stawów i ma pomóc w pokonaniu bariery mówienia o chorobie, a także pokazać pozytywne doświadczenia osób zmagających się z chorobą.

 

Finał I edycji konkursu „Napisz tekst medyczny”

konkur Sanofi-aventis logo

Firma Sanofi ma przyjemność ogłosić finał I edycji konkursu zatytułowanego „Napisz tekst medyczny”, skierowanego do studentów medycyny.

 

Epidemiologia chorób serca i naczyń

epidemiologia

Codziennie w Polsce, na choroby układu sercowo-naczyniowego umiera średnio 476 osób. Co prawda w latach 90. udało się zahamować bardzo duży wzrost umieralności z lat 70. i 80., ale nadal choroby układu krążenia stanowią przyczynę blisko połowy wszystkich zgonów. Wiele tych zgonów – prawie co piąty – to zgon przedwczesny, dotyczący ludzi poniżej 65 roku życia.

 

Schizofrenia

Schizofrenia

Schizofrenia jest ciężką chorobą psychiczną, najbardziej rozpowszechnionym zaburzeniem psychicznym. Dotyka przeważnie ludzi młodych - jest jedną z najczęstszych przyczyn niepełnosprawności w grupie wiekowej od 15 do 44 lat. Jako choroba przewlekła nierzadko prowadzi do hospitalizacji. Zgodnie z teorią biochemiczną, objawy choroby są spowodowane zaburzeniami przekaźnictwa nerwowego w mózgu.

 

Moduł :