Quick menu :

 1. Przejdź do treści
 2. Przejdź do menu głównego działy
 3. Przejdź do wyszukiwarki
 4. Przejdź do menu pomocy
 5. Idź do modułów
 6. Przejdź do listy skrótów klawiaturowych

Pomoc menu :

 1. Sanofi świecie |
   
 2. Nasze strony |
   
 3. strony internetowe Grupy |
   
 4. Kontakt |
 5. Mapa serwisu |
 6. Pomoc
 1. Kanały RSS
 2. Rozmiar czcionki

  Zredukować Zwiększać  
 
 

Witamy na stronie Sanofi
w Polsce

 

Ta strona pozwoli Państwu zapoznać się z działalnością Sanofi w Polsce, pokazuje naszą organizację, misję, wartości oraz plany na przyszłość.

Zachęcamy również do odwiedzenia sekcji Press Room, w której znajdą Państwo aktualne informacje dotyczące naszej działalności, zaangażowania w promocję zdrowia, a także szeroko rozumianej społecznej odpowiedzialności biznesu.

   
   
   

  Treść :

  Flash

  ZAKOŃCZENIE TYMCZASOWEGO OGRANICZENIA DOSTAW DLA PRODUKTÓW LECZNICZYCH ZAWIERAJĄCYCH INSULINE LUDZKĄ INSUMAN® WE WSTRZYKIWACZU ORAZ WE WKŁADZIE PO 3 ML.

  Firma Sanofi we współpracy z Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz Europejską Agencją Leków pragnie przekazać Państwu następujące informacje związane z zakończeniem ograniczenia dostaw w Polsce produktów leczniczych Insuman® (rekombinowana insulina ludzka)

  Zapoznaj się z pełną treścią komunikatu


  Zmiana modelu składania zapotrzebowań w programie UZDA

  Warszawa, 12 sierpnia 2015 r. - 12 lipca br. weszła w życie ustawa z dnia 9 kwietnia 2015 r. o zmianie Ustawy – Prawo Farmaceutyczne, która nakłada obowiązek przyjmowania zamówień przez podmiot odpowiedzialny na produkty lecznicze (wszystkie poza OTC), zarówno refundowane, jak i nierefundowane w formie pisemnej lub w formie dokumentu elektronicznego doręczanego środkami komunikacji elektronicznej.

  Zapoznaj się z pełną treścią komunikatu


  Dystrybucja produktu leczniczego Clexane® w Usłudze Zaopatrzenia Detalicznego Aptek.

  Warszawa, 12 sierpnia 2015r. uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie 12 lipca br. nowelizacji ustawy – Prawo Farmaceutyczne uległ zmianie model dystrybucji produktu leczniczego Clexane®.

  Zapoznaj się z pełną treścią komunikatu


  Dystrybucja produktu leczniczego Insuman w Usłudze Zaopatrzenia Detalicznego Aptek.

  Uprzejmie informujemy, iż sprzedaż produktu leczniczego Insuman w ramach Usługi Zaopatrzenia Detalicznego Aptek ma charakter wyjątkowy w stosunku do zasadniczego kanału dystrybucji hurtowej.

  Zapoznaj się z pełną treścią komunikatu


  KOMUNIKACJA DO APTEK W SPRAWIE ZAKOŃCZENIA PROGRAMU MONITORINGU DOSTĘPNOŚCI PRODUKTÓW GRUPY SANOFI -AVENTIS

  W dniu 12 lipca 2015 r. wchodzi w życie nowelizacja ustawy Prawo farmaceutyczne. Wprowadza ona szczególne rozwiązania, w tym daleko idące uprawnienia Głównego Inspektora Farmaceutycznego, które mają ograniczyć nadmierny i często nielegalny wywóz leków za granicę. W efekcie, ma być w większym stopniu zabezpieczona dostępność do leków dla uczestników polskiego rynku farmaceutycznego oraz finalnie pacjentów. Z uwagi na powyższe, Sanofi podjęło decyzję o modyfikacji dotychczasowego modelu dystrybucji produktu leczniczego Clexane®.

  Zapoznaj się z pełną treścią komunikatu


  Stanowisko Sanofi wobec decyzji GIF

  Warszawa, 19 czerwca 2015 r. - W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami nt. decyzji Głównego Inspektora Farmaceutycznego dotyczącej cofnięcia zezwolenia na prowadzenie przez Sanofi-Aventis sp. z o.o. hurtowni farmaceutycznej, informujemy, że:

  Zapoznaj się z pełną treścią komunikatu


  Komunikat Sanofi Pasteur

  W związku z brakami produktowymi szczepionek AVAXIM 160 U, wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt na infolinię Sanofi Pasteur, tel. 22 280 05 80. Infolinia jest czynna w dni powszednie w godzinach 8.00-16.30.

  Tymczasowe ograniczenia w dostawach produktów leczniczych zawierających insulinę ludzką INSUMAN®

  Tymczasowe ograniczenia w dostawach produktów leczniczych zawierających insulinę ludzką INSUMAN®

  Niniejszym informujemy, że czasowe ograniczenie dostaw gotowych do użycia jednorazowych wstrzykiwaczy i wkładów Insuman® dotyczy następujących produktów Insuman: Insuman® Basal, Insuman® Rapid i Insuman® Comb25:

  Insuman Rapid 100 j.m./ml roztwór do wstrzykiwań we wkładzie Insuman Rapid SoloStar 100 j.m./ml roztwór do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu
  Insuman Basal 100 j.m./ml zawiesina do wstrzykiwań we wkładzie
  Insuman Basal SoloStar 100 j.m./ml zawiesina do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu
  Insuman Comb 25, 100 j.m./ml zawiesina do wstrzykiwań we wkładzie
  Insuman Comb 25 SoloStar 100 j.m./ml zawiesina do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu

  Przywrócenie regularnych dostaw jest spodziewane na przełomie sierpnia i września 2015 r.

  Wszystkie produkty lecznicze Insuman®, dostępne obecnie na rynku, mogą być bezpiecznie stosowane.

  Przejściowy niedobór gotowych do użycia jednorazowych wstrzykiwaczy i wkładów Insuman® nie wpłynie na dostępność wszystkich pozostałych produktów insulinowych Sanofi, takich jak Lantus® (insulina glargine, 100 j.m./ml) i Apidra® (insulina glulizynowa, 100 j.m./ml) Podejmujemy wszelkie niezbędne działania w celu: zminimalizowania wpływu braku dostaw oraz wsparcia pacjentów i ich lekarzy w skutecznym zarządzaniu terapią w okresie ograniczonych dostaw produktu leczniczego Insuman w Polsce.

  O zaistniałej sytuacji poinformowaliśmy władze zdrowotne oraz pracowników służby zdrowia, aby zapewnić pacjentom wystarczająco dużo czasu na skuteczne przestawienie na leczenie alternatywnym produktem leczniczym, zawierającym insulinę ludzką.

  Pacjenci leczeni lekiem Insuman® Rapid, Insuman® Basal oraz Insuman® Comb 25 powinni niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, który zamieni do tej pory stosowany lek zawierający insulinę na inny preparat insulinowy o odpowiednim profilu działania. Ponadto pacjenci powinni zostać przeszkoleni w zakresie stosowania nowego urządzenia do podawania insuliny, ponieważ wstrzykiwacze do insuliny są specyficzne dla każdego producenta. W celu utrzymania kontroli glikemii może być konieczne częstsze badanie stężenia glukozy we krwi oraz dostosowanie dawki insuliny.

  W przypadku dodatkowych pytań:

  - ze strony lekarzy i pacjentów prosimy o kontakt z Albertem Syta – kierownikiem ds. Medycznych, tel. 695 202 112
  - ze strony aptek prosimy o kontakt z infolinią: 22 280 09 53 – czynna w dni powszednie od godziny 8.00 do 19.00;
  - ze strony mediów prosimy o kontakt z Moniką Chmielewską-Żehaluk – dyrektorem ds. komunikacji, tel. 695 588 881.

  Przepraszamy za zaistniałe niedogodności. Informujemy, że dokładamy wszelkich starań aby jak najszybciej przywrócić normalny cykl dostaw. Pragniemy podkreślić, że bezpieczeństwo pacjentów i odnoszone przez nich korzyści z insulinoterapii stanowią najwyższy priorytet dla firmy Sanofi, która nieustannie dąży do gwarantowania pacjentom dostępu do najwyższej jakości insulin.

  Wywiad z Maryniką Woroszylską - Sapieha, Dyrektorem Generalnym Grupy Sanofi w Polsce

  " Naszym kluczowym celem strategicznym jest zwiększenie dostępności polskich pacjentów do innowacyjnych terapii. Jego realizację opieramy na trzech filarach – dobrym prawie, zwiększeniu finansowania oraz efektywnym dialogu z Ministerstwem Zdrowia. Dla nas jako organizacji istotne jest, by polscy pacjenci mieli taki sam dostęp do nowoczesnych terapii, jak obywatele innych państw UE ". Wywiad z Maryniką Woroszylską-Sapieha, Dyrektorem Generalnym Grupy Sanofi w Polsce o dialogu firm farmaceutycznych z resortem zdrowia oraz Kodeksie Przejrzystości, Puls Farmacji.

  Zobacz więcej

   
   
  Flash

  Znajdź nas na

  twittertwitter

   

  Informacje prasowe